Leczenie przebarwień skóry

Przebarwienia skóry, szczególnie gdy dochodzi do nich na twarzy, to dość nieprzyjemny defekt. Wbrew pozorom postarzają nas one bardziej niż zmarszczki, dlatego nie warto godzić się z losem lub czekać aż same znikną. Nowoczesne kosmetyki oraz zabiegi medycyny estetycznej dają nam wiele możliwości ich rozjaśniania, a nawet całkowitego usuwania.

Leczenie przebarwień skóry zależy oczywiście głównie od tego, jak głęboko sięga przebarwienie i na jakim podłożu powstało. Tych płytkich, naskórkowych pozbędziesz się stosunkowo łatwo na przykład stosując regularnie (oczywiście tylko w sezonie jesienno-zimowym) kosmetyki zawierające kwasy owocowe, witaminę C czy retinol (witamina A). Przy głębszych, skórnych przebarwieniach, zwłaszcza tych o podłożu hormonalnym, może to być jednak dłuższy i bardziej skomplikowany proces, wymagający interwencji wykwalifikowanego kosmetologa czy nawet dermatologa.

W Klinice Sharley znajdziesz fachową pomoc na każdym etapie walki z przebarwieniami: od profesjonalnej diagnostyki kosmetologicznej i dermatologicznej po sprawdzone i skuteczne zabiegi: peelingi medyczne, mezoterapię, terapię Cosmelanem i Dermamelanem oraz najnowocześniejsze lasery.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LECZENIU PRZEBARWIEŃ >>

leczenie przebarwień skóry